osobiste wycieczki studentek turystyki

Baśniowa kraina ziemi dolnośląskiej: Kudowa-Zdrój

Kudowa-Zdrój to kolejna perełka ziemi dolnośląskiej. Uzdrowisko zyskało popularność nie tylko dzięki swoim właściwościom leczniczym, ale także malowniczemu położeniu wśród Gór Stołowych, które bezpośrednio graniczą z Czechami.Przez miasteczko przebiega droga, bezpośrednio prowadząca do naszego południowego sąsiada. Zaledwie kilka kilometrów od centrum Kudowy znajduje się urokliwe miasteczko z licznymi zabytkami i pałacami – Nachód.

Walory lecznicze Kudowy-Zdroju opierają się przede wszystkim na miejscowych źródłach wód mineralnych, które wykorzystywane są do leczenia różnego rodzaju chorób, między innymi związanych z tarczycą, nerkami, układem ruchowym, a także kostnym. Niezwykle czyste i orzeźwiające powietrze, sąsiedztwo obszarów leśnych, a także górskich szczytów stwarzają fantastyczny mikroklimat, który może dokonać prawdziwych cudów w naszym układzie krwionośnym, odpornościowym, a także pokarmowym.

Park Narodowy Gór Stołowych to znakomity sąsiad Kudowy. Turyści pokochali płaskie wzniesienia i malownicze krajobrazy. Jednym z najpopularniejszych, a zarazem najpiękniejszych miejsc w tym rejonie Sudetów jest magiczny skalny labirynt nazywany Błędnymi Skałami. Potężne bloki skalne, których wysokości przekraczają nawet dziewięćset metrów tworzą fantastyczną, tajemniczą trasę, która ciągnie się na długość kilkuset metrów. Wysokość ścian labiryntu waha się od sześciu do ośmiu metrów. W niektórych fragmentach ścieżki trzeba się niemalże prześlizgiwać przez wąskie korytarze.

W samej Kudowie turyści oprócz Parku Zdrojowego chętnie odwiedzają także słynną Kaplicę Czaszek, która jest ogromnym grobowcem ofiar śląskich z osiemnastego wieku. Ściany i sufity kaplicy „ozdobione” są tysiącami ludzkich czaszek i kości. Miejsce to doskonale obrazuje kruchość ludzkiego życia, a zarazem jego przemijalność.

Baza noclegowa w Kudowie [tutaj: meteor-turystyka.pl/noclegi,kudowa-zdroj,0.html] również zasługuje na kilka słów pochwały. Goście bardzo chętnie korzystają z ofert przytulnych oraz nowoczesnych pensjonatów. Jednym z takich obiektów jest Pensjonat Akcja. Nocleg mieści się w gruntownie odrestaurowanej kamienicy sprzed ponad stu laty. Jednak Kudowa-Zdrój słynie nie tylko z licznych sanatoriów, ale także luksusowych i nowoczesnych hoteli. Jednym z bardziej eleganckich obiektów z parkiem wodnym jest czterogwiazdkowy Hotel Verde Montanna Wellness & Spa. To najnowocześniejszy, a zarazem największy obiekt noclegowy w całej Kotlinie Kłodzkiej. Ośrodek oferuje aż 400 miejsc noclegowych.

Kolejnym noclegiem jest Hotel Amalia, który mieści się w bajkowej, zabytkowej budowli. Dzięki temu wszystkie wnętrza odznaczają się królewskim stylem z domieszką nowoczesności. Trudno znaleźć słowa, które oddadzą urok tego miejsca.

Z jednej strony walory uzdrowiskowe, z drugiej malownicze góry, a z trzeciej luksusowe hotele. Wszystko to czyni Kudowę-Zdrój skarbem nie tylko Dolnego Śląska, ale i całej Polski.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>