osobiste wycieczki studentek turystyki

Brenna i wypoczynek w otoczeniu gór

Jednym z bardzo ciekawych miejsc w górach Beskidu Śląskiego w powiecie cieszyńskim jest Brenna. To popularna miejscowość, gdyż ma ona charakter turystyczny. W Brennej na turystów czeka wiele atrakcji, zarówno tych dla amatorów mocnych wrażeń, jak i dla osób poszukujących spokoju i ciszy. W sezonie zimowym wiele osób przyjeżdża tu, by poszusować na nartach. Nie ma w tym nic dziwnego, w mieście jest kilka wyciągów narciarskich i wygodnych tras do zjeżdżania. Stoki są doskonale przygotowane dla narciarzy, oświetlone i naśnieżone, jeśli sytuacja tego wymaga. Jednak w Brennej można też spędzać czas w inny sposób. Dzięki licznym szlakom turystycznym, które mają swój początek w tej miejscowości, można wybrać się na spacer po górach i nacieszyć oczy niesamowitymi widokami. Góry są piękne o każdej porze roku, zawsze panuje w nich cisza i spokój, można tu posłuchać śpiewu ptaków czy odgłosów przyrody.

W samej Brennej jest też wiele miejsc godnych uwagi. Interesującym miejscem jest Kościół pochodzący z XVIII wieku i cmentarz do niego przylegający. Jest tu też Dom Młodzieżowy z XX wieku i chata staropolska z XVII wieku. W miasteczku tym organizowane są często imprezy na wolnym powietrzu, muzyczne i z udziałem kabaretów. Można więc w ten sposób pobawić się w otoczeniu gór, co jest nie lada okazją.

Noclegi w miejscowości Brenna są przygotowane na przyjęcie wielu gości. Baza noclegowa proponuje różne opcje, w tym bardzo popularne jest Schronisko PTTK, położone blisko szlaków turystycznych. Pomieści ono bardzo dużo turystów, także duże grupy wycieczkowe. Ponadto popularną opcją są noclegi w hotelach i pensjonatach. To bardzo przytulne, wygodne i przyjemne pokoje noclegowe, w niezwykle malowniczej okolicy. Noclegi w Brennej nie są zbyt drogie, nawet w pełnym sezonie letnim czy zimowym. Z pełną ofertą można się zapoznać dzięki stronom internetowym. Dzięki nim można też dokonać rezerwacji danego noclegu, co jest oszczędne i wygodne.

Wypoczynek w górach każdego zrelaksuje. Nie tylko pomoże się odprężyć, ale też wpłynie korzystnie na kondycję i zdrowie. Wystarczy zażywać ruchu na świeżym powietrzu, spacerując po górach i okolicy, by szybko zauważyć zadowalające rezultaty. Brenna jest polecana przez różne strony turystyczne, bo jest to idealne miejsce na wypoczynek w górach.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>