osobiste wycieczki studentek turystyki

Co ciekawego można zwiedzić w Jurze Krakowskiej?

Jura Krakowsko-Częstochowska to obszar na południu Polski, który nie jest specjalnie kojarzony z wypoczynkiem i noclegami. Nie ma dostępu do morza, nie jest górzysty i nie ma na nim jezior. Czy warto spędzić tutaj swój urlop? Warto! I to nawet nie jeden! Jura Krakowsko-Częstochowska ma tyle do zaoferowania, że jeden urlop to zdecydowanie za mało, by ją poznać. Najlepiej znaleźć tu kilka noclegów i zobaczyć jak najwięcej – to pozostawi niezapomniane wrażenia [noclegi Jura – meteor-turystyka.pl]

Główna atrakcja Jury – Szlak Orlich Gniazd [tutaj], ponad 150-kilometrowy szlak turystyczny, na trasie którego znajdują się ruiny średniowiecznych zamków i warowni. Rozciąga się od Krakowa do Częstochowy. Zaliczając ten szlak, nie można opuścić takich miejsc jak Korzkiew, Olsztyn, Podzamcze, Mirów i Bobolice, choć na trasie znajduje się więcej obiektów. Wszystkie zamki powstały za czasów Kazimierza Wielkiego, który wzmacniał granicę ówczesnej Polski i traktu handlowego, łączącego Małopolskę z Wielkopolską. Szlak Orlich Gniazd to ciekawa baza na objazdową wycieczkę po Jurze.

Ojców – perełka sama w sobie. Zamek w Ojcowie jest znany wszystkim mieszkańcom Krakowa i okolicy. W każdy piękny weekend można tu spotkać rzesze rowerowych turystów. Oprócz ruin zamku w Ojcowie warto zobaczyć także kaplicę „Na wodzie” i Jaskinię Łokietka. Konieczna jest wycieczka rowerowa pięknymi trasami, wyznaczonymi w Ojcowskim Parku Narodowym.

Na zwiedzanie Jury Krakowsko-Częstochowskiej bez problemu można wybrać się rowerem. Przy okazji zabytków i zamków nacieszymy oko pięknymi widokami gór, pagórków, lasów i łąk. To wspaniałe miejsce na relaks i odpoczynek. Jura cała usypana jest różnymi pamiątkami przeszłości – dlatego nawet jeśli zdecydujemy się na nocleg w jednym miejscu – nie będziemy się nudzić. Jura jest rajem dla amatorów wspinaczki na skałkach. Jest tu wiele miejsc, które zostały przystosowane do wspinaczki – mają odpowiednie zabezpieczenia i oznaczenia. Niezapomniane wrażenia mogą także zostawić wycieczki konne, zorganizowane w jednej z wielu stadnin. 

Dla lubiących samotny i spokojny odpoczynek idealnym miejscem będzie Pustynia Błędowska. Pustynia nie jest dziełem natury, a smutną pozostałością po intensywnej działalności. Mimo to jest często odwiedzana zarówno przez miejscowych, jak i przyjezdnych turystów. Warto udać się na jeden z punktów widokowych – widać z nich pozostałości po II wojnie światowej. Jura Krakowsko-Częstochowska kryje w sobie wiele pięknych i ciekawych miejsc.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>