osobiste wycieczki studentek turystyki

Czym Chmielno uraczy nasze podniebienie?

Jadąc na wakacje, pierwszą rzeczą o jaką staramy się zadbać jest nocleg. To od niego zależy, w jaki sposób spędzimy dużą część urlopu. Jako że umiejscowienie i standard w dużej mierze wpływają na samopoczucie i możliwość wypoczynku. Wybierajmy rozsądnie, bowiem to nie cena powinna determinować nasz wybór. Kolejna istotną kwestia jest wyżywienie, często łączone z zakwaterowaniem, jednak taki wybór nie będzie niesamowitym przeżyciem kulinarnym, a raczej monotonnym zaspokajaniem głodu.

Posiłki podawane w pensjonatach nie dają nam dużego pola manewru co do jego wyboru czy specjalnej diety. To coraz ważniejsze aspekty przy wybieraniu jadłodajni. Zdrowie to czynnik, który często decyduje o wyborze tej, a nie innej restauracji. Chcąc znaleźć odpowiednią, postarajmy się zasięgnąć opinii stałych mieszkańców, którzy chętnie służą radą. Gdy z jakiegoś powodu to się nie sprawdzi, możemy zdać się na samodzielne poszukiwania. Nie testujmy jednak każdej knajpy, to może się źle skończyć. Kierujmy się raczej za większością, bo tam, gdzie pełna sala musi być smacznie i świeżo. Omijajmy natomiast szerokim łukiem puste przybytki, to oznaka raczej słabej jakości jedzenia.

Chmielno, to mała wieś w województwie pomorskim, w centrum Kaszubskiego Parku Krajobrazowego (tu: wikipedia.org). Taka lokalizacja w połączeniu z licznymi jeziorami, znajdującymi się w okolicy, daje wiele możliwość spokojnego spędzenia czasu. Ale nie samą rozrywką człowiek żyje, przecież musimy coś jeść. By konsumować smacznie warto wybrać restaurację u Świętopełka, polecaną głównie ze względu na pyszną kuchnię regionalną w bardzo korzystnych cenach. Tutaj dba się o każdego gościa, dokładając wszelkich starań, by wyszedł najedzony potrawami z najwyższej półki.

Warto zawitać w restauracji Checz u Kaszebe, tutaj możemy skosztować równie dobrych potraw, przygotowywanych przez kucharza, który zna się na rzeczy. Jest jeszcze karczma Sidło, w której oprócz dobrego jedzenia możemy również znaleźć nocleg. Choć wachlarz noclegów (więcej: meteor-turystyka.pl) w Chmielnie nie jest duży, jest w stanie zadowolić każdego turystę, a cena noclegu zaczyna się już od 40 złotych. Pamiętajmy, żeby jadąc w te rejony zaopatrzyć się w wygodne ubrania, również te na deszczową pogodę i przewodnik, te elementy pozwolą nam w pełni wykorzystać wyjazd, nawet jeśli pogoda nam spłata figla. Nie zapomnijmy tez o rezerwacji, którą należy wykonać z wyprzedzeniem.

«

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>