osobiste wycieczki studentek turystyki

Do Kołobrzegu przez cały rok

Choć Kołobrzeg nie należy do największych miast w Polsce to ilość turystów, jaka odwiedza to miejsce sprawiła, że 40. tysięczna miejscowość znalazła się w pierwszej trójce w kraju pod względem udzielania noclegów. Różnorodność oferty, liczne sanatoria, a także bardzo luksusowe hotele przyciągają tu nie tylko Polaków, ale i wczasowiczów z całej Europy [spis ofert ➻noclegi Kołobrzeg – meteor-turystyka.pl].

Piękne piaszczyste plaże, trzy strzeżone kąpieliska i wiele atrakcji to zdecydowanie atuty Kołobrzegu. Na uwagę zasługuje również fakt, że już kilka lat temu kąpieliska te spełniły rygorystyczne wymogi jakości pod względem czystości wody określone przez dyrektywy Unii Europejskiej, co czyni je jeszcze bardziej godnymi polecenia. Oczywiście o popularności plaży możemy mówić latem. W pozostałych miesiącach Kołobrzeg jest turystycznie atrakcyjny z uwagi na duże pokłady borowiny, której dobroczynne działanie doceniają nie tylko kuracjusze.

Wiele miejsc noclegowych to doskonałe ośrodki SPA, które przez cały rok zachęcają do skorzystania z oferty odnowy. Nie trzeba tutaj przyjeżdżać na dwa tygodnie, aby poczuć się wypoczętym i zrelaksowanym. W ofercie noclegowej znajdziesz także pakiety weekendowe, które mogą być doskonałym prezentem dla bliskiej osoby lub po prostu okazją do krótkiego urlopu nad morzem.

Poza sezonem letnim można skorzystać ze szlaków turystycznych, które biegną wzdłuż plaż bądź przez centrum miasta. Najbardziej popularny jest rejon Starówki, gdzie znajduje się piękny ratusz z początków XIX wieku. To tutaj znajduje się Muzeum Sztuki Współczesnej, gdzie turyści obcują ze sztuką odpoczywając przy tym od upalnych dni. Dużą atrakcją Kołobrzegu jest także molo o długości 220 metrów, które jest najdłuższym żelbetonowym mostem w kraju. Na lubiących spacery czeka natomiast piękny bulwar, który jest niczym innym jak nadmorską promenadą, którą można spacerować przez cały rok niezależnie od pory roku i pogody.

Rodziny z dziećmi mogą zatrzymać się w licznych małych pensjonatach, które oferują przytulną atmosferę i doskonałą kuchnię, w której obowiązkowo główną rolę odgrywają świeże ryby. Ciekawą opcją jest także nocowanie u prywatnych właścicieli. Wiele takich obiektów ma doskonałe zaplecze w postaci placów zabaw, niektóre mają również w ofercie wypożyczalnię sprzętu plażowego i rowerowego.

«
»

One comment on “Do Kołobrzegu przez cały rok”

  1. Stasia pisze:

    Uwielbiam jeździć do Kołobrzegu w październiku lub początkiem listopada, nie ma tłumów a po plaży nadal się przyjemnie spaceruje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>