osobiste wycieczki studentek turystyki

Gliwicki Teatr Muzyczny i Szuflandia

Godnym odwiedzenia i dokładniejszego przyjrzenia się pod względem historii jest miasto Gliwice. To miejsce uwielbiane jest przez pasjonatów kultury, sztuki i historii, z uwagi na bardzo bogate dzieje. Na przestrzeni wieków wiele się tu zmieniło, oraz miejsce miały ważne wydarzenia historyczne. Baza noclegowa jest dość obszerna biorąc pod uwagę fakt, że nie jest to typowo turystyczne miasto. Należy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji, planując przybycie. Noclegi słyną (opcje spania ➫ Gliwice) z wyjątkowej uprzejmości i gościnności gospodarzy. Jej domeną są pensjonaty, komfortowe apartamenty i hotele, w których liczyć można na wyjątkową jakość usług i relaksujący wypoczynek.

Istnieje tu od 2001 roku Gliwicki Teatr Muzyczny. Prężnie działa organizując liczne eventy teatralne oraz filmowe. W skład głównego repertuaru wchodzą tradycyjne operetki, a także współczesne musicale. To zdecydowanie interesujące miejsce, zwłaszcza dla melomanów. Bardzo znany jest też tutejszy Rynek. Na jego terenie znajduje się zabytkowy ratusz, którego historia trwa od około XIII wieku. Na początku był drewniany, jednak jego architektura ulegała zmianom na przestrzeni wieków. Zachowało się średniowieczne ułożenie w kształcie kwadratu. W centrum znajduje się plac, a z każdego rogu kwadratu biegną uliczki. Są wyjątkowo piękne i malownicze, na nich również znaleźć można zabytkowe kamieniczki i budowle. Słynna jest także Szuflandia znana z filmu Juliusza Makulskiego.

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest tutejsza Palmiarnia. Znajduje się w centrum miasta w Parku Chopina. Na jej terenie obejrzeć można wspaniałe okazy roślin i zwierząt, które spotkać można tylko w tropikach. Za niewielką cenę biletów poczuć się można jak w lesie tropikalnym na innym kontynencie. Na podwyższeniu znajduje się urocza kawiarenka oraz taras widokowy, z którego podziwiać mamy sposobność panoramę miasta. To miejsce doskonałe na relaksujący odpoczynek zarówno dla rodzin z dziećmi jak i dla osób szukających spokoju. Nie wolno też zapomnieć o Zamku Piastowskim, zwanym przez archeologów Dworem Cetryczów. Pochodzi z czasów renesansu i zbudowany jest w stylu gotyckim. Z jego istnieniem, a także z jego właścicielami związanych jest wiele ciekawych legend, które na pewno zaciekawią nie jednego.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>