osobiste wycieczki studentek turystyki

Piaszczyste plaże Białogóry

Białogóra to jeden z tych kurortów położonych nad polską częścią Morza Bałtyckiego, który przyciąga swoją malowniczością oraz jednymi z piękniejszych i najszerszych piaszczystych plaż nad Bałtykiem. Jest to stosunkowo mała miejscowość, położona między Łebą a Jastrzębią Górą. Bliskość większych miast nie pozwala się nudzić również w mniej słoneczne dni wakacyjnego urlopu.

Nocleg w Białogórze to bardzo dobra propozycja dla osób, które plażowanie i uprawianie sportów wodnych chciałyby połączyć z aktywnością fizyczną i wycieczkami rowerowymi oraz konnymi. Piękne plaże i sosnowe lasy zachęcają również do długich spacerów oraz maszerowania z kijkami do nordic walkingu. Dobre usytuowanie zachęca też do dłuższych wypraw po różnych zakątkach tej części Pomorza.

Bliskość Słowińskiego Parku Narodowego i piaszczystych wydm nie pozwala pominąć w planie urlopu zwiedzania tej właśnie okolicy. Jest to coś szczególnie dla osób lubiących turystykę pieszą i kochających podziwiać przyrodę.

Nie powinniśmy mieć tu problemu z noclegiem. Białogóry jest bardzo atrakcyjna, tak że dla siebie znajdą coś turyści o różnej zasobności portfela i różnych preferencjach co do spędzania wolnego czasu. Można zdecydować się na nocleg blisko nabrzeża, można też wybrać miejsce ukryte blisko lasu sosnowego, z dala od zgiełku. W ofercie dostępne są hotele o różnym standardzie, pensjonaty, kwatery prywatne, a także pola namiotowe i domki letniskowe do wynajęcia dla większych grup lub rodzin. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ceny są tu zazwyczaj niższe niż w pobliskich większych kurortach nadmorskich. Bliskość większych miast za to pozwala korzystać również z ich atrakcji turystycznych.

Białogórę często wybierają osoby, które cenią sobie jej czyste i szerokie plaże. To miejsce wybierane również często przez turystów potrzebujących ciszy i spokoju, uciekających od zgiełku miasta i niekoniecznie lubiących gwar dużych miejscowości turystycznych położonych nad Morzem Bałtyckim. Warto też wspomnieć o bardzo dobrym klimacie nadmorskim i pięknych, czystych lasach sosnowych. Ta miejscowość to też dobry pomysł na urlop z dziećmi, mniejszymi lub większymi. Przewidziano tutaj moc atrakcji dla najmłodszych turystów, tak że na pewno nie będą się tutaj nudzić.

Decydując się na nocleg w Białogórze, mimo że jest to mała miejscowość, możemy być pewni, że nie zabraknie nam pomysłów na kolejne dni urlopu.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>