osobiste wycieczki studentek turystyki

Światowe Dni Młodzieży szansą dla Wadowic

Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Krakowie były jednym z najważniejszych wydarzeń w roku 2016 w Polsce. 31. spotkanie młodych katolików to zarazem drugie ŚDM w Polsce. Pierwsze odbyły się w Częstochowie w roku 1991 za pontyfikatu Jan Pawła II (6 edycja). Mimo że główne obchody były organizowane w na krakowskich Błoniach i podkrakowskich Brzegach, to oddalone o nieco ponad 50 km od stolicy Małopolski Wadowice, cieszyły się ogromną popularnością wśród przyjezdnych gości. Wszak miasto to jest nierozerwalnie związane w przyjacielem młodzieży, papieżem Janem Pawłem II.

Światowe Dni Młodzieży to także okazja do pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego Franciszka do Polski. Oprócz udziału w głównych wydarzeniach spotkań z młodymi, na trasie papieskiej wizyty pojawił się obóz koncentracyjny w Auschwitz-Birkenau oraz sanktuarium na Jasnej Górze. Na papieskim szlaku pojawiła się także rodzinna miejscowość papieża Polaka.

Wadowice od początku pontyfikatu Jana Pawła II cieszyły się popularnością wśród turystów i pielgrzymów. Władze miasta wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odwiedzających gości przygotowały szereg udogodnień, które pomagają w zwiedzaniu miasta i odwiedzaniu miejsc związanych z życiem Karola Wojtyły. Na stronie internetowej do pobrania są specjalne broszurki, przygotowane aż w 12 językach. Przedstawiają 13 miejsc szczególnie związanych z Ojcem Świętym. Do pobrania jest także mobilna aplikacja w 6 językach umożliwiająca podążaniem „Szlakiem Karola Wojtyły”.

Jeśli chodzi o kwestie związane z zakatowaniem, to miasto oferuje różnego typu noclegi [kliknij -> Meteor]. Wadowice to przede wszystkim dwa ośrodki dla pielgrzymów prowadzone przez braci zakonnych. Poza tym przyjezdni mogą znaleźć miejsca hotelach i prywatnych kwaterach na terenie miasta.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>