osobiste wycieczki studentek turystyki

Zawoja – raj dla miłośników aktywności fizycznej

Zawoja to doskonałe miejsce na spędzenie wakacyjnego urlopu z całą rodziną. Ta niewielka miejscowość turystyczna, położona jest w południowej części naszego kraju. Jeżeli nie posiadasz własnego środka transportu, to bez trudu dojedziesz do Zawoi komunikacją publiczną oraz busami prywatnych przewoźników, które co kilkadziesiąt minut odjeżdżają z dworca w Krakowie.

Wybierając się na wakacje do Zawoi nie musisz martwić się o nocleg – bogata baza noclegowa sprawia, że bez względu na to, jakie masz wymagania dotyczące wymarzonej kwatery, bez trudu znajdziesz coś dla siebie [sprawdź ➥ meteor]. Zadowoleni powinni być zarówno turyści poszukujący wypoczynku w luksusowych pokojach hotelowych o wysokim standardzie, jak i młodzi ludzie, dla których ważniejsza niż komfort jest atmosfera wypoczynku. Ta druga grupa turystów doskonale będzie się czuła na polach namiotowych, gdzie nocleg kosztuje zaledwie kilkanaście złotych, a imprezy przy ognisku i gitarze trwają do samego rana.

Zawoja to prawdziwy raj dla miłośników aktywności fizycznej. Najwięcej uciechy znajdą tu osoby uwielbiające górskie wędrówki. Obowiązkowym punktem w trakcie wypoczynku powinna być wycieczka na Babią Górę. Jest to najwyższy szczyt znajdujący się w polskich Beskidach – wznosi się on na wysokość ponad tysiąca siedmiuset metrów. Babia Góra jest wyjątkowa ze względu na swą budowę – pomimo że jest częścią Beskidów, można na niej obserwować typowo alpejski charakter roślinności. Wiele osób wybiera się na Diablaka, aby podziwiać wschody oraz zachody słońca. Często zdarza się tak, że pomimo niepogody w dolinach, na szczycie panują dogodne warunki atmosferyczne. Wówczas wschody słońca zapierają dech w piersiach – tarcza słońca wyłania się ponad pierzynką chmur zalegającą w dolinach. Dla takich widoków zdecydowanie warto przemierzyć trudy dwugodzinnej wędrówki.

W Zawoi organizowane są również liczne imprezy sportowe, takie jak wyścigi kolarstwa górskiego czy ultramaratony po górskich szczytach. Obydwa rodzaje zawodów wymagają od ich uczestników doskonałej kondycji fizycznej. Wzdłuż tras zawodów rozstawione są punkty, w których turyści mogą głośnym dopingiem zachęcać sportowców do jeszcze bardziej zaciętej walki.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>