osobiste wycieczki studentek turystyki

Znane i nieznane Międzygórze

Poprzednio odpoczywaliśmy w termach w Białym Dunajcu, a dzisiaj mamy propozycję bardziej aktywnego wypoczynku. Międzygórze to miejscowość położona w Sudetach, która nie jest znana tak bardzo, jak inne podgórskie miejscowości turystyczne. Ci, którzy ją odwiedzili choć raz, szybko przekonują się, że tą urokliwą miejscowość warto poznać. Co więcej, trzeba tam wracać regularnie, bez względu na porę roku – jest bowiem miejscem wręcz stworzonym do wypoczynku. Fani gór i wypoczynku w górach powinni choć raz dotrzeć do tego miejsca i zatrzymać się na kilka dni. Ci, którzy tak zrobią, szybko docenią ten region.

Międzygórze przez tych, którzy mieli okazję poznać tę miejscowość, często określane jest jako perła Sudetów. Można się z tym zgodzić. Międzygórze jest pięknie położone u podnóża Śnieżnika. Z potokami przepływającymi tuż obok i mnóstwem zieleni jest miejscem wyjątkowo atrakcyjnym.

Nie każdy ma świadomość, że Międzygórze to miejscowość, w której przeważa zabytkowa drewniana zabudowa. Wiele domów to obiekty pobudowane wiele lat temu, zachowane w stanie wręcz idealnym. Powstawały na styl norweski, charakteryzujący się pięknem, zdobieniami i trafnym wkomponowaniem obiektów w górski krajobraz. Budynki w Międzygórzu nie wyróżniają się wśród gór. One zdają się być idealnym uzupełnieniem ich piękna.

Leżące w województwie dolnośląskim Międzygórze to nie tylko zdrowe górskie powietrze i ładne budynki. To również szereg atrakcji turystycznych w samej miejscowości, jej okolicach i w rejonach położonych niedaleko. Zarówno w Polce, jak i w pobliskich Czechach.

Bez względu na to, czy chodzi o zimowy pobyt w Międzygórzu czy o pobyt w innych miesiącach, noclegi tej miejscowości nie są problemem. Baza noclegowa w Międzygórzu jest bardzo bogata. Noclegi składają się na wiele różnych opcji, spośród których każdy znajdzie taką, która spełnia jego oczekiwania. Oczywiście w szczycie sezonu zimowego wiele miejsc noclegowych może być zajętych – trzeba mieć to na uwadze. Z innych sudeckich miejscowości

«

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>